U prostorijama osječke dvorane Gradski vrt održana je edukativna radionica projekta „Glas žena u sportu", četvrta u serijalu istog projekta, nakon vrlo uspješnih izdanja u Rijeci, Zagrebu i Splitu. Odazvalo se tridesetak sudionica iz sustava sporta Grada Osijeka i županijske sportske zajednice, a među njima je bila i nekadašnja "prva dama hrvatskog veslanja" Mirna Rajle Brođanac, danas sportska djelatnica.
U ulozi domaćina bila je predsjednica Športske zajednice Osječko-baranjske županije i članica Vijeća Hrvatskog olimpijskog odbora Zvjezdana Tuma-Pavlov, koja je u pozdravnom govoru iskazala potporu cjelokupnom projektu i poželjela što bolje učinke ovog tipa edukacije za žene u hrvatskom sportu.
Glavni tajnik Hrvatskog olimpijskog odbora (HOO) Siniša Krajač ukazao je na iznimno velik doprinos sportašica ukupnoj uspješnosti našeg sporta, utemeljen na količini osvojenih odličja, obećavši da će HOO kao krovna udruga hrvatskog sporta uvijek podržavati ovakve projekte. Predsjednica HOO-ove Komisije za ravnopravnost spolova u sportu Morana Paliković Gruden kazala je kako je projekt 'Glas žena u sportu' primjer odlučnog hvatanja u koštac s neravnopravnošću, itekako prisutnom u našem sportu. Istaknula je i zadovoljstvo dosad postignutim u provedbi projekta te najavila nastavak održavanja radionica u još nekoliko gradova, uz želju da se te aktivnosti finaliziraju završnom konferencijom u Zagrebu.
Događaju u Osijeku nazočili su i članovi Vijeća za elektroničke medije Vanja Gavran i Anita Malenica, koja je pohvalila činjenicu o znatnom povećanju vidljivosti ženskog sporta u vijestima televizija s nacionalnom koncesijom, što je izravan rezultat i aktivnosti povezanih s projektom „Glas žena u sportu“. Načelnica sektora Ministarstva turizma i sporta za potporu sustavu sporta Martina Jeričević također se odazvala pozivu na osječku radionicu, budući da je MINTS, uz Ministarstvo kulture i medija, pokrovitelj projekta "Glas žena u sportu".
Sudionike su kroz radionicu vodili predavači koji se dugi niz godina bave problematikom zastupljenosti žena u sportu i ženskog sporta u medijima. Prvi dio praktičnih vježbi, sa simulacijom televizijskih izjava sportašica prije i poslije nastupa i izjava u tzv. mix-zoni, vodio je glavni urednik Sportske televizije Jura Ozmec.
U izlaganjima nakon praktičnih vježbi o važnosti medijske pismenosti te prednostima i zamkama interneta i društvenih mreža (DM) govorio je član HAZU-a Ratko Cvetnić, a novinar Marin Šarec nadovezao se temom o rodnim stereotipima i seksizmima u medijskom praćenju ženskog sporta. Predsjednica HOO-ove Komisije za ravnopravnost spolova u sportu Morana Paliković Gruden ukazala je na poželjne i nepoželjne objave sportašica na društvenim mrežama. S kreiranjem sadržaja na društvenim mrežama, na primjeru HOO-a, nazočne je upoznala direktorica Ureda za međunarodnu suradnju i korporativne komunikacije HOO-a Mia Baćić.
Organizator radionice bila je HOO-ova Komisija za ravnopravnost spolova u sportu, a suorganizatori su i ovom prigodom bili HOO-ovi partneri u projektu „Glas žena u sportu“: Agencija za elektroničke medije, Hrvatski paraolimpijski odbor, Pravobraniteljica za ravnopravnost spolova i Ured za ravnopravnost spolova Vlade RH.